U subotu 15. 09. 2018. godine u Maslinici je održan “Prvi šoltanski Akvatlon”. Akvatlon je održan u organizaciji Turističke zajednice Šolta i Akvatlon kluba Split, pod pokroviteljstvom Martinis Marchija, Makro d. o. o. i Disa. U 11:00 h počeo je start akvatlona za početnike A. U 11:15 h otvaranje sezone za početnike B. Natjecanje  za početnike A i B sastojalo se od plivanja i trčanja.  U 12:00  h počeo je start standardnog akvatlona, koji se sastojao od plivanja okolo otočića Saskinje i trčanja dionice od pet kilometara. U 13:00 h je bilo proglašenje pobjednika za početnike A i B.  U akvatlon  natjecanju  sudjelovali su učenici “Osnovne škole Grohote.” U kategoriji osnovne škole za početnike A muški, prvo mjesto osvojio je Lupo Uskoković. U istoj kategoriji za djevojčice osvojila je Franja Beskij iz Ukrajine. U kategoriji B muški,  medalje su dobili Jakov Bljaić, Stipe Perić, Šimun Kapljić. U kategoriji osnovne škole za početnike B 5. i 6. razreda  medalje su dobili za Niko Bulić 6. razred, Luiđi Bezić 6. razred,  Mailo Uskoković 5. razred i Antonio Mladina 5. razred. Roko Dumanić 7. razred osvojio je prvo mjesto. Prvo mjesto osvojio je Luka Ivanović, drugo mjesto David Štulina i treće mjesto Toma Amižić. U istoj kategoriji za djevojčice prvo mjesto osvojila je Korina Perić, dok je drugo mjesto pripalo Kati Čurko. Svi sudionici iz  kategorije A i B uz pehare i medalje dobili su i slatke pakete. Pobjednici u Ukupnom poretku za muške 1. mjesto osvojio je Marin Koceić, drugo Dalibor Vojević, a treće Ivan Gobin. U ukupnom poretku za žene prvo mjesto osvojila je Tracy Uskoković, drugo mjesto Ana Bezić, i treće mjesto osvojila je Tamara Carević. Nakon dodjele nagrada direktorica Turističke zajednice Šolta Zorana Kaštelanac zahvalila je svim natjecateljima, suorganizatoru, pokroviteljima, volonterima i svim sudionicima u ovom “Prvom šoltanskom Akvatlonu”, uz nadu da se i slijedeće godine okupe u istom ili većem broju. Na kraju svega svi sudionici Akvatlona uputili su se na zajednički ručak u restoran Martinis Marchi. R.B.