U jednon razgovoru s grupon judi, pitaju me zašto pišen ovi libar, pa evo zašto.
Želin ča se panti, priča i širi da je istina i samo istina. (…) Pišen o dobrin, poštenin judima, a isto tako i zločestim , bez obzira čas su bili ili ča su sad (…). O svakon čoviku govore njegova dila i njima možeš dat ocjenu prema svon mišljenju. Svak će dat ocjenu o meni po svon nahođenju kad proštije ovi libar.
Dio je to autorova uvoda iz knjige „Štorije iz mojih noteši“ Josipa Purtića, Veloga Jože iz Srednjeg Sela koja je nedavno objavljena u izdanju KIC-a otoka Šolte, uz potporu Općine Šolta, no važno je naglasiti uz cjelokupnu potporu autorove obitelji, jer osim njegovih autorskih riječi ovo je izdanje u cijelosti obiteljski projekt, što je je uistinu lijep dio ovih Štoriji.
U predgovoru Dinko Sule piše: Knjiga je obilje raznovrsnih tema u kojima autor iznosi svoja razmišljanja, bilježi svoja sjećanja, strast, zanos i radost, ponekad ogorčenost i razočaranje. Pisao je o svom djetinjstvu (…), o surovim danima rata.
Posegnuo je i za temama o kojima su i drugi pisali. Nisu višak. Opominju.
Poput pravog kroničara, ponekad uz našu zaboravjenu rič, nota je mnoge događaje u želji da ih ne zaboravimo. (...)
Autoru iskrene čestitke za njegov prvijenac – „Štorije iz mojih noteši“. Bila bi šteta da su štorije ostale samo u notešima.
Mi se ne možemo nego složiti uz iskrene čestitke Josipu Purtiću i zahvaliti, u ime izdavača i čitalačke publike, što njegove su njegove štorije izašle iz noteši! A upravo je to i bio jučerašnji razlog autorovog posjeta načelniku Nikoli Ceciću Karuziću, kojem je uz znak zahvale za potporu i pomoć u realizaciji njegova književnog projekta, darovao primjerak uz osobnu posvetu.